Lucid Dreaming Project - DILD

Moderátor: Lucid Dreaming Project

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Lucid Dreaming Project - DILD

Příspěvekod ATA » pon, 30. led 2012, 01:53

Techniky DILD (Dream Initiated Lucid Dream - LD iniciované ze snu)

Jedná se o označení každého lucidního snu, kde jste si uvědomili, že se jedná o sen když jste byli ve snu. To znamená, že jste byli předtím nevědomí (spali jste a měli jste normální sen v kterém jste si tento fakt uvědomili).

V tomto tématu jsou základní techniky na DILD patří mezi ty nejednodužší na naučení , jejich nevýhodou je ale fakt že sami o sobě LD nezaručí pouze zvyšují šance že se vyskytne.

Doba dosáhnutí 1 LD je u těchto technik vetšinou do 3 týdnů ale může to být klidně už dnes .


Obrázek
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Pamět na sny

Příspěvekod ATA » pon, 30. led 2012, 12:51

Pamět na sny

Důležitým krokem k LD je zlepšení snové paměti, tato schopnost je pro vás VELICE důležitá. Lucidní sny vznikají během snění každého člověka s určitou frekvencí stále, nevýhodou je však právě fakt, že si člověk takový sen nepamatuje nebo je neinformovaný a tudíž tomuto jevu nepřikládá nijak významnou roli. Někteří lidé dokonce tvrdí, že sny vůbec nemají, to je první rozšířený omyl, sny mají všichni minámlě 3-5 za noc, jenom si je ráno nepamatují. Chcete-li vážně zabývat studiem fenoménu lucidního snění, je zlepšení snové paměti nutnost .Doporučuji učit se techniky na zlepšení paměti a techniky zvyšující frekvenci lucidních snů současně .Někteří autoři doporučuji nejdříve zlepšit snovou paměť a teprve potom se věnovat testům a dalším technikám ale považuji to za stratu času lepši je začít ihned i z technikami na vyvolání LD aspoň si na ně zvyknete.


Techniky a rady na zlepšeni snové paměti.

  • Probouzejte se bez pohybu.
  • Při probuzení hned neotvírejte oči a snažte se nimi ani nehýbat (technika zastavení očních mikropohybů) LINK
  • Snažte se neměnit způsob dýcháni (technika dýcháni jako ve spánku ) LINK
  • Nechte doznít svůj sen. Nezačínejte přemýšlet o tom, co důležitého vás dnes čeká. Zabraňte tomu, aby byla vaše mysl zaplavena každodenními starostmi, jinak vzpomínky na sen začnou blednout nebo úplně zmizí. Vaše mysl by měla být zaměřena na to, co se vám právě zdálo.
  • Nechte své myšlenky volně unášet. Proplouvejte jakýmikoli mentálními obrazy, které si vybavíte. Jakmile si vzpomenete na jednu část snu, relaxujte a čekejte, až se vynoří ostatní. Projděte svůj seznam snových témat. Pokud si po probuzení na nic nevzpomínáte, zkuste procházet seznam ve vaší mysli. Tento seznam může zahrnovat lidi, které znáte, místa, jež navštěvujete, jídla, vůně, hudbu, cokoli, co může sloužit jako spouštěč, díky kterému se snové fragmenty vynoří na povrch. Procházejte seznam a ptejte se sami sebe, zda tato osoba nebo toto místo byli ve vašem snu. Pohyb je ve snech velmi častý, takže zkuste přemýšlet o svých aktivitách. Někam jste šli, běželi, šplhali nebo letěli ? Běžné jsou i emoce, uvažujte tedy o svých náladách. Byli jste šťastní, překvapení nebo zmatení, báli jste se ? Čím více jste obeznámeni se svými sny, tím lépe víte, které otázky mohou ve vaší paměti vyvolat vzpomínky na to, co se vám zdálo. Pro začátek můžete ale použít libovolně sestavený seznam.
  • Přemýšlejte „pozpátku“. Zkuste projít svoji paměť nazpět od chronologicky posledního okamžiku, který si vybavujete. Obvykle si nejdříve vzpomenete na události, které se odehrály nejpozději, takže pro maximální vybavení je vhodné vzpomínat „pozpátku“, tedy uvažovat ve směru následek -> příčina, nikoli naopak. Pamatujete-li si jednu část snu, zeptejte se, jak jste se do té scény dostali. Nebo se ptejte, odkud určitý snový objekt pochází. Našli jste ho ? Někdo vám ho dal ? Jedna část snu obvykle vede ke druhé, dokud se nevynoří sen celý. (během těchto fází se vám muže podařit i návrat do snu)
  • Stále to zkoušejte. Někdy si ráno na nic nevzpomenete, ale záblesky vzpomínek se vynoří během dne. Buďte připraveni tyto vzpomínky zaznamenat.
  • Spolehlivým ničitelem snů je také budík, probouzení se šokem, určitě nepřispívá ke správné pohodě. Důležitá je také relaxace před usnutím, navození klidné atmosféry a očekávání zajímavých snů.
  • Při probouzeni si důležité události stále opakujte toto vyfázováni je velmi důležité a mělo by proběhnout pomalu informace to chce opakováním kopírovat z jednoho typu vědomý do druhého žvast důležité je to pokud se dostanete do stavu rozšířeného vědomi pokud nepoužijete vyfázování tak vám s toho zůstane většinou jen pocit.
  • Vyzkoušejte různé spánkové pozice. Vyzkoušejte všechny vaše běžné spánkové pozice předtím, než vstanete z postele. Nejlépe si na sen vzpomenete, budete- li ležet v pozici, ve které jste snili svůj sen. Pokud se vzbudíte na pravém boku, neotáčejte se, dokud si nevybavíte maximum vzpomínek, totéž opakujte na levém boku, na zádech a na břiše.Toto je až poslední možnost než vstanete.
  • Technika brzkého vstávání. Nastavte svůj budík tak, aby zvonil o dvě hodiny dříve než normálně vstáváte. Jakmile dozvoní, posuňte ho o další půl hodiny dál. Budete se tak pravidelně probouzet přímo ze snu, takže si ho lépe zapamatujete. Toto je jedna z nejúčinnějších metod, neboť plně využívá našeho přirozeného snového cyklu a vytváří každodenní cílový čas, ve kterém si zvyknete pracovat na svých schopnostech. Těchto několik hodin před tím, než normálně vstáváte, budou vaší novou tréninkovou zónou .(trošku si to odporuje z předešlou metodou je třeba se probouzet pozvolna ideální je budík u něhož se zvoněni postupně zesiluje a pomalu vás probouzí.)Tato technika má několik variant a využívají se různé časy.Podrobnosti v čísti o WBTB a hypnapompickém stavu .
  • Zapsat sen bezprostředně po probuzení. Občas se stane, že se vzbudíte v průběhu noci a jasně si vzpomínáte na přerušený sen, tak jasně, že jste si jisti, že si na něj vzpomenete i později.
  • Spánek navíc: Spaní ráno o hodinu či dvě více může pomoci dvěma způsoby. Za prve jste více odpočati a můžete tak svou mysl lépe koncentrovat na vzpomenutí si na sen. Za druhé máme více REM spánku v poslední třetině noci.
  • Stanovení záměru: Ve všech druzích učení, záměr učit se a zlepšovat se, je důležitá část. Pokud máte malou schopnost si vybavit sen, je to pravděpodobně proto, že jdete jenom spát a zapomínáte na všechno ostatní. Bude to od vás vyžadovat jasné rozhodnutí překonat tento zvyk. Předtím, než jdete spát si dejte sugesci (technika autosugesce)
  • Až se dostanete LD je dobry si občas říct větu typu "Až se vzbudím, všechno si budu dokonale pamatovat."
V pozdějších fázích až bude pamět dostatečně zlepšena je vhodné využít okamžik těsně po probuzeni k vstupu do LD nebo AC

TO DO : linky

GAME :
Kategorie: Paměť

Cíle fáze 1 : Zlepšení paměti , nastavení podvědomí

Závislosti přímé : Bdělost, Autosugesce, Deník

Metody:
  • budík,náhlé probuzení -5B
  • bez pohybu 5B
  • nehýbat očima 5B
  • spánkový dech 2B
  • vzpomínaní 5B
  • klíčová slova 5B
Hodnocení paměti:
  • obraz 0,1B
  • několik obrazu 0,5B
  • scéna 2B
  • několik scén 4B
  • část příběhu 7B
  • celý příběh 10B
  • nebo podle %
[/i]
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucid Dreaming Project - DILD (dočasné)

Příspěvekod ATA » pon, 30. led 2012, 13:12

Snový deník
[Obrázek
Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro zlepšení vaší snové paměti a urychlení pokroku, je založit si snový deník. Zvýší to vaši schopnost zapamatování tím, že vaše podvědomí bude brát sny mnohem vážněji. Navíc se díky tomu lépe se svými sny obeznámíte, což je klíčové pro další kroky. Zvyk zapsat si sny se brzy stane zvykem rozpomínat se na jejich detaily.

Zde jsou některé rady jak vést váš deník. Zaznamenejte si všechny své sny s maximálním množstvím detailů. I když něco vypadá triviálně, měli byste si to přesto zapsat, neboť to může být z dlouhodobější perspektivy důležité. Nepište si pouze to, co se stalo během snu, ale zaznamenejte i své pocity a myšlenky. Tyto emocionální a mentální poznámky vám pomůžou později, až se lépe obeznámíte se svými sny. Také díky nim uvidíte, jak denní události a bdělá mysl ovlivňují vaše snění. Například můžete zjistit, že během období, kdy jste ve stresu, budete mít stresující sny. Může se vám zdát, že přijdete pozdě na zkoušku, nebo že jste se nepřipravili na obchodní jednání. Tímto způsobem vám sny posílají zprávu: reflektují co si myslíte a cítíte na podvědomé úrovni. Prozkoumání vzorců vašich snů vám mnoho řekne o vás samotných. Právě to je další důvod pro zavedení deníku. Máte přehled o vašich snových vzorcích, které aktuálně reflektují vaše měnící se Já.

Do deníku je nejlepší zapisovat záznamy v přítomném času namísto používání času minulého. Například napíšete: „Jdu dolů ulicí a potkávám člověka.“ místo „šel jsem dolů ulicí a potkal jsem člověka.“ Užíváním přítomného času si můžete lépe vzpomenout na své sny, když je zapisujete.

Ke každému deníkovému záznamu byste měli uvést datum, pokud můžete i čas, a název pro každý sen. Představte si, že jde o film a zvolte nejvhodnější titul. Cokoli od „Červených mravenců v pralese“ po „Školní sraz v na křídle letadla“ bude v pořádku. Pokud jste měli během noci několik snů, je nejlepší je rozdělit a pojmenovat každý zvlášť. Míchání odlišných snů dohromady může způsobit, že budete těžko luštit zprávu, kterou sen přináší, a znemožňuje zvolit odpovídající název. Hlavní důvod, proč pojmenovávat své sny, je učinit je tak snadněji poznatelnými na první pohled, až se budete probírat svým deníkem.

Jestliže jste jako já nebo většina lidí, jsem přesvědčený o jedné věci. Možná si myslíte, že se můžete naučit lucidně snít bez vedení deníku, nebo si deník založíte, ale ten nakonec skončí zaprášený mezi dalšími knihami, které si plánujete „někdy“ přečíst. Zmiňuji to pouze proto, že jsem sám uvažoval tímto způsobem. Netvrdím, že to bez deníku nelze, ale proč nezvýšit své šance, nezlepšit své výsledky a nezrychlit celý proces ověřenou metodou. Časem si tak zvyknete, že se pro vás vedení deníku stane stejnou rutinou jako ranní oblékání šatů.

Vypadá to jako prostá věc. Sníte, probudíte se a napíšete si, o čem se vám zdálo. Dobře, ale jde o víc. Například když s probudíte a hned začnete psát do deníku to, co si pamatujete, je obtížné zaznamenat vše ve správném pořadí. Můžete se přesunout k další scéně, když si uvědomíte něco, co jste opominuli. To mě donutilo zapisovat si vše, na co si vzpomenu, nejprve na list papíru, a až poté si udělat organizovaný záznam do deníku. Funguje to dobře, máte-li dostatek volného času, ale jakmile se z času stane drahocenné zboží, je to neefektivní. Společně s obtížným problémem, kolik času věnovat pro organizaci deníku, dalším problémem je, že máte mnoho psaní, což může být po čase nudné a monotónní. Nejlepší je vybavit si maximum snových událostí ještě před zapisováním, ale stejně si na hodně věcí vzpomenete až při samotném zapisování. Zapisováním vašich snů pouze na stránky, které jsou v deníku vpravo, můžete zaznamenat události, na které si vzpomenete později, na levé stránky a jednoduše nakreslit šipku k příslušné části snu. Navíc můžete na stránky vlevo zakreslit obrázky snových objektů, se kterými jste se setkali, nebo mapu snové krajiny. Tato varianta po vás sice vyžaduje zakoupení dvojnásobného množství sešitů, ale jestliže chcete přehledněji organizovaný deník, skutečně funguje. Zvolíte – li uvedenou metodu, měli byste použít levé stránky také k zaznamenávání vašich denních činností, kde jste byli, koho jste viděli atd. Ať už používáte tuto metodu či ne, měli byste zahrnout denní informace někam do deníku, nejlépe na ty samé stránky, kde jsou zápisy příslušných snů. Může to být velmi užitečné pro hledání typických vzorců.,a dokonce i pro předpovídání budoucnosti :)

K zaznamenávání snu můžete použit i nahrávání jednoduše sen namluvíte a do deníku ho zapsat později. Bohužel je problém že to pak musíte znova poslechnout a přepsat řešením by možná byl nějaký program na rozpoznávání hlasu který by to udělal za vás ale vhodném sem zatím nenašel snad za par let.Další problém je že zážitky je pak ještě nutné seřadit.

Samozřejmě způsobů jak vest snový deník je mnoho a každý by si mel najít vlastní která bude vyhovovat.Já v současné době zapisuji sny přímo do počítače usnadní se tím editace,pro jistotu mam ještě daný u postele diář kde si zapisuju sny když se vzbudím uprostřed noci a sem línej vstát a zapsat to do počálu do tohoto deníku zapisuju většinou jen par poznámek –záchitnejch bodu kteří mi později pomohou si sen vybavit .Kdysi sem psal do normálního deníku ale mel sem problém vůbec to po sobě přečíst a vyznat se v té změti různejch šipek a vsuvek a další čas sem ještě ztrácel přepisováním.

Nedávno sem přesel na nahráváni na mp3 přehrávač výhoda je že nemusím zapínat světlo a nedochází tím z zbytečnému rušeni stavu. Mam v plánu jestě jednu metodu nahrávání přímo do PC spuštěné hlasem bude to mít výhodu v tom že se nebudu muset ani pohnout a vzpomínáni tím bude mnohem snažší nevýhodou je že PC bude muset byt zapnutej přes noc a bude trochu rušit.

V současné době už mají MP3 dost velkou pěmet možná by se dalo nahrávat celou noc hodí se to i na rozpoznaní fází spánku a techniku dýchání jako ve spánku.

Multideník
Prográmek a stránka na záznam snů z mnoha užitečnými funkcemi http://multidenik.cz/

GAME:
Kategorie: Pamět

Hlavní cíle: Zlepšení paměti , nastavení podvědomí

Vedlejší cíle : klíčová slova , zlepšení TR , sebereflexe , vidění budoucnosti

Hodnocení:
  • obraz 0,1B
  • snová scéna 1B
  • několik scén 3B
  • část snu % 5-9B
  • celí sen 10B
  • nic 0 0b
  • jen body ,klíčová slova 1b
  • krátký popis 2b
  • příběh / zajímavé detaily 4b
  • příběh + zajímavé detaily 6b
  • příběh + všechny detaily 10b
  • (nebo podle % snu)
[/i]

Aditional methods: záznam co se děje přes den , obrázek/mapa snu
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Autosugesce

Příspěvekod ATA » pon, 30. led 2012, 13:32

Autosugesce

Jsi tím, o čem jsi přemýšlel. Konfucius

Je to velice účinná metoda a velice jednoduchá jde o využití našeho podvědomí.

Metoda se provádí zejména těsně před usnutím když je mozek v alfa stavu a je zvýšená hypanabilita (snadněji se přijímají sugesce) ale lze použít kdykoli. Ted k vlastní technice potřebujeme přesvědčit naše podvědomí aby pro nás pracovalo první co musíme udělat je donutit ho aby si našeho přáni vůbec všimlo musíme něčím upoutat jeho pozornost, pouhé vyslovení přání nestačí toho si ani nevšimne je zvyklé na naše neustálé kecání na nás vnitřní rozhovor.Jak na sebe upozornit stačí si dané přání dost dlouho opakovat čím déle tím lépe ,u tohohle opakováni jedna velice důležitá věc nesmí byt mechanické musíte si byt plně vědomi toho co říkáte.

Ještě učenější metoda než opakování je podrženi myšlenky musíte myslet jen na ni a udržet ji.Zkuste zapojit co nejvíce smyslů velice učinné sou obrazy zapojte i hmat, emoce....

Ale to je pro začátečníky téměř nemožné.Ted k vlastni sugesci je velice důležité zvolit si správnou sugesci dejte si velký pozor na to co si přejete záleží na každém slově ne nadarmo se říká že když chce buch člověka potrestat tak splní jeho přání, sugesce musí byt jednoznačná mela by byt krátká a výstižná řečená v přítomným čase a rozkazovacím způsobem. Pokud zvolíte čas budoucí tak to bude podvědomí odkládat na neurčito .

Na tu formulaci sugesce si dávejte fakt pozor už se mi to párkrát vymstilo podvědomí si rádo dělá srandu udělá vše aby přání nemuselo plnit najde každou skulinku často bere sugesci doslova.Je to jak ve filmech když si něco přejete od džina přáni sice splní ale většinou to dopadne úplně jinak než jsme si představovali.

From Youtube.com



Já používám na LD sugesci: Jsem bdělý ve snech a vše si dokonale pamatuji nebo Sem bděli a vše pamatující si mysl bdělá tělo spící.

Dřív sem používal sugesci : Ovládám své sny tam nastala menši zrada sny sem sice ovládal

Ale nebyli to LD nebyl sem si vědomý že je to sen. Účinek sugesce také zvýší pokud budete v transu a k slovní sugesci přidáte představu čím živější tím líp například si představte co byste chtěli dělat v LD.

Pokud jste už měli tak si zkuste vzpomenout na pocit při uvědomění si snu.Z touto technikou se taky můžete setkat pod výrazem MILD ( Mnemotechnická indukce LD) další příležitost použit sugesce mate pokud používáte metodu při niž vstanete drive než obvykle - WBTB.

Sugesce můžete použit i na prohloubení relaxace,tranzu... nebo v každodenní realitě.

GAME:
Kategorie: Pamět

Cíle: Zlepšení paměti , nastavení podvědomí

Závisí na : záměr, bdělost,vizualizace

Led to: programování štítu , ovládání reality , podvědomí

Hodnocení na pamět : 1min = 1B
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Testy reality

Příspěvekod ATA » pon, 30. led 2012, 14:18

Testy reality
Jak bys poznal co je jen sen a co skutečnost? Morpheus - Matrix

Jsou jednou ze základních metod na navození LD a řeší pravě tento základní problém: Jak zjistit co je sen a co naše každodenní realita.

Jak na to a z jakými problémy se můžete setkat

1.Problém je jak docílit toho aby člověk tu realitu ve snu vůbec začal testovat. Řešení je poměrně jednoduché stačí testy dělat co nejčastěji během dne. Cílem je začlenit toto chování do vašeho denního programu, aby se nahrálo do podvědomí. Pokud je budete provádět dostatečně pravidelně, je pouze věcí času, než se dostaví výsledky a vy provedete test i ve snu. Tím se také částečně zabývá technika DILD (Dream Induced Lucid Dreaming).
Obrázek

2.Problém uvědomit si výsledek testu hlavně ze začátku se vám muže stávat že sice test provedete rozpoznáte ním nějakou nesrovnalost ale prostě vám to nedocvakne a pokračujete dál v běhu snu.Tohle je nejspíše způsobeno tím že v realitě děláte testy automaticky prostě vás zajímá jen to udělat co nejvíc testů ale kvantita není všechno důležitá je i kvalita.Kdyby vám test v tomto automatickým režimu nevyšel tak vám to ani nedojde. Většina autoru různých návodu o tomto problému vůbec nepíše a tím opomínají tu nejdůležitější věc co na testech je a to Bdělou pozornost.

Ještě jednou pro jistotu :) : !!! U testů reality je nesmírné důležité zapojit bdělou pozornost pokud ho děláte jen čistě mechanicky učinost se tím enormně snižuje.!!!. Nemůžete být bděli ve snu když nejste bděli ani v realitě.Cílem je naučit se být bděli počas celého dne (tomu se bude věnovat jedna z následujících částí) pokud se vám to povede budete pak více bděli i ve snech .To pokládám za nejdůležitější věc na testech reality přenesení bdělé pozornosti do snu samotné provedeni testu ve snu je až druhotné a muže se stát že už ani nebude nutné.Pokud se vám totiž do snu povede přenést bdělou pozornost tak si ty nesmysly uvědomíte i bez testu a vlastni test pak už použijete jen na ověření že je to zkutečně sen.Testování je základní technikou na bdělou pozornost jak pokročíte dál tak budete "testovat" realitu neustále jen tím že ji budete plně vnímat a uvědomovat si ji .

3. Důležité je si uvědomit že testy sty nejsou na 100% spolehlivé, někdy je opravdu problém sen rozpoznat hlavně u snů které jsou velice stabilní a nevyskytují se tam žadné zvláštnosti ještě horši je to u některých falešných probuzení.
Řešením je provedení několika testů za sebou a otestováni co nejvíce aspektu reality tím se naše šance na dosáhnutí LD mnohonásobně zvýší.


Tak a ted konečně k vlastním testům:

Testů existuje velmi mnoho a neustále vznikají další.Vymyšlení takového testu je ostatně v mnoha případech čistě individuální záležitostí daného člověka, který si jej vytvořil či přizpůsobil tak, aby co nejlépe vyhovoval právě jemu. Vyberte si proto takovou metodu testování, která je lehce proveditelná a která se vám po všech stránkách nejvíce zamlouvá.

Testy reality se také dají spojit z určitou činností nebo snovou značkou třeba vždy když pojedu na kole udělám test reality tu činnost je dobry vybrat podle nejčastějšího obsahu vašich snů k tomu se vám bude hodit deník. (metoda klíčová slova/situace)

Většina testů využívá nestability snové reality Snová realita je narozdíl od té naší každodenní nestabilní věci a prostředí se tam mohou spontánně promněnovat,mizet , postupným tréningem se snové světy stávají stabylnějšími. (senzorická integrace,teorie TV laděni,bod spojení).Další testy využivaji jejího specifického chováni a snadnou ovlivnitelnost myšlenkou/záměrem.

Základní test je zeptat se sám sebe: je tohle sen ?

Zeptat se, zda sníte, je jednoduché. Trik spočívá v tom, dokázat rozlišit, zda skutečně sníte nebo ne. Klíčem je hledat nesmyslné nebo zvláštní věci a události ve vašem okolí, které se mohou stát pouze ve snu . Například nápad štípnout se, abyste se ujistili, že jste vzhůru, nemá ve snovém světe velký význam. I ve snu totiž ucítíte štípnutí, takže nezjistíte jak na tom jste, dokud neprovedete další testy.

Test zdravého rozumu
Toto je první a nejobvyklejší test. Zkoumejte své okolí, zda se v něm neobjeví něco, co by tam logicky nemělo být. Zeptejte se, zda by se to mohlo odehrát ve vašem běžném životě. Hledejte rozpory. Jste někde, kde jste ještě nikdy nebyli ? Jste s lidmi, kteří žijí na druhé straně země ? Je ve vaší kuchyní slon ? Pokud něco takového zpozorujete, zřejmě sníte.

Test čtení
Toto je jeden z nejspolehlivějších testů. Prostě se rozhlédněte kolem a najděte něco na čtení. Pote, co si to přečtete, podívejte se někam jinam, vraťte se k textu a přečtěte ho znovu. Jestliže sníte, text nebo čísla se obvykle změní po několika takových pokusech. Může být zkomolený, může se úplně změnit, popřípadě nezůstane stejný ve chvíli, kdy ho budete číst. Cokoli, co obsahuje nějaká psaná písmena, bude fungovat – kniha, směrová tabule, adresa.Test funguje velmi dobře ale už se mi nškolikrát stalo že nevyšel v jednom Ld sem dokonce mohl číst knihu aniž by se cokoli měnilo i když sem se vrátil par stránek naspět tak se text nezměnil ale takováhle stabilita textu je spíše vijimkou dalo by se jí dosáhnout cvičením.

Test z hodinkami
Jeho podstatou je prosté pozorování hodinek. Ve snu totiž čas nemá žádnou hodnotu. Pokud se tedy podíváte na čas zobrazený na vašich hodinkách, poté zvednete hlavu a následně čas na hodinkách opět zkontrolujete, přičemž se tato hodnota změní, jedná se o sen! Například tak místo hodnoty 18:50 uvidíte při dalším pohledu 18:45, 18:59 nebo třeba 22:00. Jestli se tak stane, máte jistotu, že sníte.(Nebo vam nejakej smejd prodal pokaženy hodinky) Metoda však není stoprocentně spolehlivá, vhodné je test několikrát po sobě opakovat parkrát se mi stalo že hodinky ukazovaly čas normálne a bežely i vteřiny tak jak mají dokonce i čas odpovídaly přibližně reálnému času. Pro tyto účely jsou vhodné především digitální hodinky nebo třeba mobil.

Test vypínače
Najděte vypínač a zapněte a vypněte světlo. Pokud nefunguje, je zde šance, že máte sen. Vyzkoušejte to několikrát a pozorně sledujte, kdy je zhasnuto a kdy je rozsvíceno. Pokud sníte, obvykle světlo na chvíli přestane fungovat, nebo bude rozsvíceno, i když je vypínač v poloze vypnuto a naopak.

Test paměti
Velmi užitečná metoda. Jednoduše se probírejte svojí pamětí směrem do minulosti, kde jste byli a co jste dělali. Pokračujte do minulosti tak daleko, jak to jen půjde, a možná narazíte na nějaké rozpory ve vaší paměti. Díky kontrole vzpomínek si můžete povšimnout něčeho nelogického, co vám uniklo. Největší problém je pokud mate vloženy falešné vzpomínky ty můžou sahat hodně hluboko Také můžete zjistit, že máte v sobě jakýsi blok, amnézii, která vám brání ve vzpomínání. Ve všech těchto případech můžete téměř jistě předpokládat, že jste ve snu. (Nebo že jste se zbláznili :). Jako otazku mužete použit neco ve smyslu Co sem dělal posledních 8 hodin,Co sem dělal od probuzeni,Jak sem se sem dostal,...

Pozorováni dlaní
Při tomto testu by mělo docházet k. efektu „tání dlaní“ který nás upozorní na to že jsme ve snu.U mě k tomuto efektu nedochází ale to ještě neznamená že by l test nepoužitelným někdy stačí pouhý pohled na ruce k uvědomění si snu .Dívání na ruce má jedno mnohem důležitější využiti dá se použit na stabilizaci snu .

Test létání nebo levitace.

Další velmi efektivní test. Zjistěte, jestli jste schopni vzlétnout. Pokud nemůžete létat, zkuste levitovat nebo klouzat těsně nad zemí. Aź získáte více zkušeností s LD, možná se tento test stane vaším nejoblíbenějším, jako je tomu u mě. Jediná nevýhoda testu létání tkví ve skutečnosti, že v některých případech i přes neúspěch při pokusech o létání můžete přece jen snít. Nezapomeňte požívat tento test v kombinaci s ostatními.Doporučuju se nejdřív ujistit jiným testem než se rozhodnete skočit z okna

Test sebepozorování
Také velmi užitečný test. Prostě se podívejte na své tělo. Prozkoumejte své ruce, trup, nohy, oblečení. Obvykle si ihned uvědomíte, že sníte, protože můžete být oblečeni v něčem, co vám nepatří. Často se stává, že už pouhý pohled na vaše tělo vás dostane do LD.

Test pronikání věcmi
Sice to není nejspolehlivější metoda, ale v mnoha případech mi pomohla. Zkuste prostrčit své prsty něčím pevným, třeba zdí, dveřmi nebo sklem. Zpočátku nemusíte být úspěšní, ale budete – li věřit, že to dokážete, měli byste být schopni prostrčit své prsty skrze cokoli. Navíc tak rozvíjíte schopnost přímo ovlivňovat svojí vírou snovou zkušenost.

Test gravitace
Poměrně spolehlivý test. Najděte si něco, co můžete vyhodit do vzduchu a bezpečně to zachytit. Začněte si s tím pohazovat. Možná zjistíte, že předmět neposlouchá zákony gravitace, jak by měl ve ´skutečném´ světě. Abyste zvýšili úspěšnost tohoto testu, zkuste při vyhazování ovlivnit chování předmětu prostřednictvím své vůle.

Test telekineze
zkuste něco zvednout silou vůle.Jeden z mejch oblíbenejch telekineze mi v LD funguje skoro vždy tak se to na ni dobře testuje.

Test smyslů
Ve snech se docela často stává že smysli nefunguji tak jak by měli.Největší problém je asi u hmatu.Zkontrolujte své smysly jestli vidíte.cítíte,slyšíte,vnímáte napětí svalů a dýchání..můžete zkusit i čich a chuť ty ve snech většinou moc nefungují ale fakt nevím jak bych to testoval.

Můj test
Rozhlídnout se kolem sebe a hledat divný věci.Zeptat se sám sebe je tohle sen ,je tady vše normální.Podívat se několikrát střídavě na dlaň a na hodinky a zkontrolovat jestli se nezměnil čas.Zkontrolovat funkci smyslů.Zkusit lítaní nebo telekinezi a udělat test paměti.

Bezpohybové testy reality pro AC
(samostatnej článek )

Ještě pro jistotu varováni: neskákejte z okna a neprovádějte podobny šílený činnosti pokud si nejste na 100% jisti že jste ve snu


Pomůcky na testováni reality:
hodinky,mobil:
Připomenou kdy udělat test a rovnou na nich muže provést test prečtením displeje

programy:

Robyeruv prográmek Lucidita

Pomáhá při učení LD, lucidních snů, kdy máte během dne kontrolovat realitu jestli zde není něco divného. Tento program vám to bude připomínat :-)

Po spuštění programu se zobrazí jen ikona v systray (u hodin) přes kterou se ovládá. Pravým tlačítkem vyjede menu s nastavením, a dalšími věcmi. Program vás každých x minut upozorní na to že máte udělat test reality (zobrazí bublinu/okno, přehraje zvuk). Zobrazí jednu z vámi nadefinovaných textů. Můžete si nastavit spouštění po startu windows a další věci. Také obsahuje automatické aktualizace po spuštění programu, takže vždy budete mít aktuální verzi.

Aktuální verze: 0.3.0 Stažení: *dodat link

Obrázek

Game:
Cíle: Bdělost ve snech

Zavisí na : bdělost

Lead to : bdělá pozornost,všímavost, přítomný okamžik

Hodnocení : 1TR = 1B
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 1600
Registrován: stř, 28. kvě 2008, 18:55
Bydliště: Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucid Dreaming Project - DILD (dočasné)

Příspěvekod ATA » pon, 30. led 2012, 14:30

Obrázek
Falešné probuzení
Snová scéna ze které se probouzíte může být nahrazena jinou, třeba i tou, že ležíte probuzení v posteli. Opatrně a důkladně při každém probuzení proveďte test reality, abyste se ujistili, zda jste skutečně probudily nebo stále sníte. Někdy je dost problém zjistit jestli to kde se právě nacházíme je realita nebo stále ještě sen, někdy bývají tyto sny tak stabilní že některé testy reality nemusí vyjít a vše se chová naprosto reálně. Například ráno vstanete oblečete se a pokračujete v běžných činnostech a pak se náhle znova probudíte v posteli (restart metrixu :) ) Jednou sem se dostal až do školy zrovna jsme měli psát maturitní slohovku už se rozdávali otázky měla přijít řada na mě ale těsně než se mi dostal papír do ruk sem se probudil. Pokud je falešný probuzeni jedno tak se to ještě dá já sem jich jednou zažil asi 20 za sebou pak už sem fakt nevěděl jestli sem v realitě nebo ve snu od té doby sem začal po každým probuzeni provádět důkladný test reality a dokonce sem si dal nad postel pohybový senzor napojený na rádio abych zjistil jestli vstávám skutečně nebo ne/ ten senzor tam byl hlavně kvůli cvičeni AC někdy je těžké rozpoznat jestli se hýbe tělo fyzické nebo astrální.FP bývá vetšinou stabilněší než obyčejný sen a to komplikuje jeho rozpoznání je potřeba používat vice testu reality občas se stane že pravě díky stabilitě nějaký nevyjde proto testujte co nejvíce věci , a naučte se dělat test reality po každém probuzení .
Tyto TR mají tu nevýhodu že jsou prováděny až po zvednutí se z postele a to je škoda protože tak přicházíme o spoustu příležitostí (např, pohyb fyz. těla zničí relaxaci ) o tom jak to otestovat bez pohybu v článku
link : Rozlišeni fyzické a nefyzické reality

Obrázek
Obrázek

Obrázek


Game:

Cíle: LD

Závislost: bdělost,TR

Lead to: Rozlišeni fyzické a nefyzické reality
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!


Zpět na „Lucid Dreaming Project“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host