--Tento stav můžeme nazvat stavem ochromení, či bezbrannosti Velkého mozku.
--Velký mozek člověka, jenž je oddělen od přirozené ochrany ducha, který právě jinak svým chtěním vytváří zásadní souhlas nebo odpor s obklopováním se na úrovni myšlenek, je v tom stavu zcela bez ochrany vystavěn nejrozličnějším vlivům, proudícím z myšlenkových centrál.
--Zde pak stačí, aby i jen jediná nervová buňka v zákmitech Velkého mozku slabě zachytila určitý vliv myšlenkových proudů, vyslaných z některé myšlenkové centrály, a ihned ulpí silně tento myšlenkový vliv na záchvěvu buněk, v úsilí o co nejintenzivnější zakotvení ve vyzařování nechráněného mozku člověka. K tomuto zakotvení postačí už jen vzdálená druhovost myšlení, kotvícího v nervstvu Velkého mozku. Kupříkladu určitý sklon k nějakému druhu ovládání druhých lidí či chtění po moci a mnohé další sklony, jež se však dosud nachází jen v nevědomém nutkání. Duch, jenž stojí zcela oddělen od mozku, je vzdálen možnosti vyvinout protitlak odmítnutí. Následně tedy nastane stav spojení, spolunaladění s místem, s nímž by se člověk sám ze své vůle s největší pravděpodobností nikdy vědomě nespojil. Tak zakotvením tohoto spojení během hypnotického stavu vyvine se pro člověka téměř vždy veliké nebezpečí ovlivnění cizorodými myšlenkami v oblasti Velkého mozku. Zde je pak vysvětlení zcela nečekaných myšlenkových pochodů člověka, které nastávají dříve či později po ukončení hypnózy.
--Takový člověk obdržel během stavu hypnózy často jedno nebo i vícero spojení, které by on sám ve svém vědomém duchovním naladění nikdy nevytvořil.
2. Druhý stupeň hypnózy
V tomto případě jedná se o hypnózu, která je v účinku vůči mozkové části hlubší, jde tedy ještě o kus dále.
Do tohoto stupně náleží přitom nejenom samotné hypnotizování za účelem odstraňování psychických stavů hypnotizovaného, ale také velmi často prosazované moderní poznávání stavů před narozením, poznávání minulých životů a mnohé další, co se ukrývá pod označením regrese a podobné další výstřelky. Také zasvěcování do určitých mystických učení, umělé rozvíjení léčitelských schopností, pomocí zasvěcovatelem daných instrukcí, mantrické meditace a ještě mnohé jiné, navozují právě velmi často pomocí sugesce či autosugesce stav velmi podobný druhému stupni hypnózy.
Tento druhý stupeň – stupeň hlubšího stavu hypnózy, vychází povětšinou ze stavu prvního stupně, avšak podvazuje a ovládá kromě Velkého mozku spolu s částí limbického systému ještě částečně i orgány mozku Malého, zejména Thalamus a Mozeček. V případě provádění regresí - pronikání do minulosti v životě člověka je pak vytvářen velký tlak z vnějšku také na citlivý orgán Šišinky mozkové. Viděné obrazy a částečné spoluprožívání těchto obrazů hypnotizovaným člověkem je právě vyvoláno neúměrným a nepřirozeným tlakem na zachvívání Šišinky mozkové. Duch člověka sám o sobě v těchto případech také nikam neproniká ani neputuje, nýbrž naopak zůstává v zoufalém prožívání v citu v těle nebo vedle těla takového ovládaného člověka, prožívajíc při sezení nevýslovný prožitek znesvobození. Že z tohoto stavu ducha hypnotizovaný člověk ničeho necítí, způsobuje právě skutečnost úplného potlačení spojovacího záření nervstva Malé Sluneční pleteně s orgánem mozku. Nervstvo, zajišťující spojování mezi duchem a mozkem, je ve chvíli hypnózy silně potlačeno, přezářeno nepřirozeným stavem mozku, v němž právě probíhá umělý proces pochodů, vyvolaných hypnotizérem, vedoucím regrese, nebo zasvěcujícím učitelem.
Zdroj: http://ao-institut.cz/texty/Mozek/10-mozek-hypnoza.html
_________________________________________
Znamená to že i AC je nebezpečný?
Při hypnotickým stavu je EEG nízký a někde sem viděl že při AC je vysoký, až 60Hz. Nebo teda AC funguje jinak?
Nebezpečí hypnózy
Re: Nebezpečí hypnózy
60 Hz? A tos prosím tě viděl kde?
Re: Nebezpečí hypnózy
tech 60Hz se i me zda docela dodt ale moznz to je problem je ze bežny EEG už tak vysoky frekvence neměři protoje taky otehle vlnach strašne malo informaci (pasmo hypergamma) docela zajimava je spojitost AC a hlubokejch meditaci z pasmem gamma hlavně 40Hz komponenta k tomu sou i nejaky studie
Help! I'm a multidimensional being trapped in a linear time-space continuum!
Re: Nebezpečí hypnózy
Pokud je člověk duševně zdravý, tak se ti ho zhybnotizovat nezdaří.--Tento stav můžeme nazvat stavem ochromení, či bezbrannosti Velkého mozku.
Hybnóza je špatná a to nejen z těchto důvodů. Může se při ní zapsat do vědomí nějaký přikaz, který pak člověk nevědomě vykonává. A nemá nad tím kontrolu. Je to jako kdybych ti do mobilu nainstaloval skript, který každý den zavolá někomu z tvého seznamu. A to by byl ještě nevinný kanadský žertík. Hlavní problém při hybnóze je, že zbybnotizovaný bere věci doslova a když někdo řekne "ty jsi blbec", tak on se skutečně blbcem stane.
Použití hybnózy u regrese pouze odhalí věci z minulosti, ale nemá už valný terapeutický efekt. Dokonce pokud má člověk zablokovanou tuším 3. čakru, tak při pokusu o zjištění informací z minulých životů dostane nějaký děj z informačního pole země, který ani s dotyčnou bytostní nemá nic společného.
Jako zajímavou literaturu o hybnóze bych doporučil: Břetislav Kafka - Nové základy experimentální psychologie.
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host