Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Reflyho lucidní sny

Vaše zajímavé lucidní sny.
Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » stř 14. úno 2018 8:56:20

Daiv píše:...Nepochybně experimentuješ, zajímáš se o lucidní sny a zřejmě si částečně sama sebe ve snu uvědomuješ, ale je to zřejmě ještě kousek od skutečného "LD". Nechci tě demotivovat a myslím, že máš dobré výsledky, jen tak dál, ale... :)


Myslím si, že ti rozumím a asi chápu co chceš říct. Vidím to úplně stejně a uvědomuji si to.

Je to vlastně teprve můj druhý "opravdový" LD (nikoliv "skutečný" dle tvého popisu). Dříve jsem měl leda tak úspěšný RC, uvědomil jsem si, že je to sen a tím to skončilo - probudil jsem se. Tyto dva poslední LD (pravda, první byl v listopadu, to je už docela dlouho :( ) byly pro mě tedy obrovským pokrokem, mohl jsem tam alespoň něco (omezeně) dělat, i když proti tobě (a asi i většině ostatních) byla audio-vizuální stránka tragická (zejména u tohoto druhého to stálo za prd).

Takže chápu, co chceš říct, také si to uvědomuji a rozhodně mě to nedemotivuje. :) Jen jsem ještě prostě nezažil ten "wow" efekt, protože oba dosavadní LD prostě byly zatím jen nízké kvality, bez pořádného vizuálu, s nízkým stupněm lucidity.


Já už vlastně spoléhám jen na náhodný DILD, dělám přes den RC a čekám až se to promítne do snu (no jak je vidět, není to moc spolehlivé). Na WILD jsem už tak nějak nepřímo rezignoval. Nedokážu se u něj pohnout z místa, mam prostě pocit, že jsou k WILDu potřeba nějaká duchovní cvičení, meditace, relaxace a (z mého pohledu; nechci se nikoho dotknout) podobné kraviny, na které já nevěřím (jakožto silně technicky založený člověk), tj. mam pocit, že mi to nemůže nijak pomoct. A v takovém stavu, když tomu sám nevěřím, to nemůžu ani cvičit. A taková ta moje původní naivní představa, že si u WILDu prostě v noci po probuzení zase jen lehnu zpět do postele a budu čekat "až se začne něco samo dít" u mě nějak nefunguje. Buď se neděje nic nebo usnu... :? :cry:

Snažím se myslet i na tu techniku z knihy Cesty mimo tělo (Michael Raduga) a zkoušet ji, ale pokaždé se po probuzení pohnu a než si na to vůbec vzpomenu, tak je minuta už dávno pryč... :D Kdyby to nebylo k smíchu, tak je to k pláči. :?

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Daiv » stř 14. úno 2018 10:15:00

Asi to chce čas a netlačit na pilu. Mně se zdál první LD spontánně, pak jsem si o tom jen četl a díky tomu jsem měl další. V počáteční fázi jsem to ani nechtěl opakovat a to podle mě sehrálo nejdůležitější roli. O lucidní sny jsem se zajímal, ale z respektu a kvůli strachu jsem neměl zájem je praktikovat. A nejvtipnější na tom je to, že se spontánně objevil druhý LD, třetí, apod. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby sis řekl, že se cvičením končíš. Budeš chodit sem na forum, budeš si dál číst knížky, apod., protože tě téma zajímá, ale cvičit už to nebudeš. Podle mě se v mysli přepne něco jako "blok" vyvolaný právě tím snažením, a "probudíš se ve snu". Ja jsem řadu svých prvních LD měl take pouze technikou DILD.

PS: duchovní cvičení, meditace, apod., to se mě netýká. Rád relaxuju, odpočívám, ale kdo ne, to je normální.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » stř 14. úno 2018 15:43:10

Daiv píše:Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby sis řekl, že se cvičením končíš. Budeš chodit sem na forum, budeš si dál číst knížky, apod., protože tě téma zajímá, ale cvičit už to nebudeš.


Čas... Kolik času? Snažím se od roku 2013, letos to bude 5 let... :D

Mě se žádný LD sám od sebe dříve nezdál nebo si to alespoň nepamatuji (ani když jsem byl malý). Dozvěděl jsem se o LD úplně náhodou a od té doby jsem se o to začal zajímat a zkoušet techniky.

Co by se stalo ti řeknu úplně přesně, už jsem to totiž taky zkoušel... :D Viz viewtopic.php?p=631#p631

Je tedy pravda, že od prosince jsem se cvičení LD skoro nevěnoval a teď sám od sebe jeden přišel. Ale na druhou stranu - upřímně jeden nekvalitní LD za čtvrt roku, to mi přijde jako dost málo... :)


Budu muset asi něco udělat s tím WILDem. :?

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » stř 21. bře 2018 8:44:23

A další "úlovek" do sbírky... :)

~~~~~ st, 21 3 2018 ~~~~~

-- LD doma v pokoji --
( #LD:Metoda/Technika, #T:Obecny, #M:Doma, #C:Noc, #LD:Reality check, #Lucid )
Jel jsem autobusem, blizili jsme se na konecnou, v autobuse krome ridice uz nikdo dalsi nebyl. Dojeli jsme na zastavku, chystal jsem se vystoupit, kdyz v tom jsem si uvedomil, ze nemam kolem pasu svoji ledvinku, ve ktere nosim penezenku, vsechny doklady, mobil a klice.

Pri predstave ztraty vsech techto veci me polil studeny pot. Zacal jsem se rozhlizet po ledvince kolem mista kde jsem sedel a pote jsem poprosil ridice, zda by mi nepomohl prohledat zbytek autobusu.

Ledvinka nikde nebyla. V tom jsem si uvedomil, ze tu neco nehraje. Preci jsem musel ledvinku mit, kdyz jsem nastupoval do autobusu, musel jsem mit penezenku, abych si u ridice mohl koupit jizdenku. A ted ji najednou nemam. A vedel jsem, ze mi ji nikdo neukradl, to bych si vsimnul.

Takze uz zbyvala jen jedna vec, mohl by to byt sen. Zkusil jsem si zacpat nos a slo dychat. To byla uleva! Je to jen sen, ledvinku jsem ve skutecnosti neztratil.

Po uvedomeni jsem se stejne jako u minuleho LD objevil doma v posteli. Opet jsem mel problem se svetlem jako minule. Venku byla tma, takze v pokoji bylo sero a skoro nic jsem nevidel, jen tmave obrysy veci okolo me.

Abych dosel k vypinaci a zkusil rozsvitit, to me nenapadlo. Misto toho jsem si zkusil osahat hlavu, prekvapilo me jak je ten hmatovy vjem presny. Pote jsem sel ke kreslu, ktere mam v rohu pokoje. Sice vubec nevim proc jsem tam sel, ale sel jsem tam.

Sel jsem opatrne, protoze jsem vedel, ze mam na zemi polozeny notebook a nechtel jsem na nej slapnout. Byla opravdu skoro tma, sotva jsem videl na podlahu.

Dosel jsem ke kreslu, videl jsem jen jeho obrys, osahal jsem ho a ten hmatovy vjem byl opet neuveritelne presny... Teplota pri dotyku, material...

Pak mi ale jakoby ztezkla ocni vicka a zacala se mi zavirat. Nevidel jsem uz vubec nic. Snazil jsem se oci zase opatrne otevrit, ale nedarilo se mi to. Mel jsem strach, ze kdyz "zaberu silou", tak otevru oci doopravdy a probudim se (jako se mi to stalo v nekterem z minulych LD).

Udelal jsem jeste jeden uspesny RC se zacpanim nosu, ale stejne jsem se po par vterinach probudil.

Bohuzel jsem si v tu chvili na zadne stabilizacni techniky nevzpomenul...

Technika:
RC s nosem

Poznamka:
Me proste pripada, ze mam hrozne nizkou uroven lucidity. Ano vim po celou dobu na 100 %, ze se jedna o sen, o tom nepochybuji. Dokonce delam i veci, ktere v dane chvili chci, ktere me napadnou. Chci vstat z postele, tak vstanu. Chci se projit po pokoji a osahat si kreslo, ok, tak to udelam, jde to.

Problem je ale v tom co me napada, ze chci delat. Nechci chodit po pokoji, nechci osahavat kreslo. Chtel bych se treba ze zvedavosti podivat z okna, jit se projit po baraku a po dvore, zkusit nejake dalsi zajimave veci, prohlubovat LD...

A to me vubec nenapadne v tu chvili. Jen nahodne chodim po pokoji a osahavam sebe a veci kolem sebe...

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Coatl » čtv 22. bře 2018 20:39:36

Je zvláštní, že tě to obvykle hodí do postele a navodí to tmu... Máš nějakou silnou cenzuru reality nebo co. Nějakou podvědomou silnou vazbu, aby věci byly tak, jak "mají být". Druhá možnost je, že se dostáváš do astrálu a prostě vidíš realitu :) Ale na to bych moc nesázel, chybí tam jiný prvky, který jsou s tímto fenoménem spojovaný...

Co se týče toho automatickýho jednání: máš dobře předem zformulováno a nasugerováno, co chceš dělat, až se dostaneš do LS?
Já při získání lucidity dokážu udržet v paměti maximálně jeden nebo dva úkoly, který jsem si předem předsevzal. Jinak se to zvrhne v obvyklý věci jako lítání nebo vyhledávání ženských :) Nebo přepnu na automatiku, ale ta bývá i zajímavější.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » pát 23. bře 2018 8:50:59

Coatl píše:Máš nějakou silnou cenzuru reality nebo co. Nějakou podvědomou silnou vazbu, aby věci byly tak, jak "mají být".


Je to tak. Jak jsem zde několikrát psal - jsem technicky založený člověk a "věřím" na realitu, vědu a prostě obecně na "reálné" věci. Žádné "duchovno", kouzla či nadpřirozené věci u mě nepochodí.
Věřím, že se dá logicky vysvětlit vše, co se kolem nás děje. A pokud lidé něco neumí vysvětlit, tak je to (dle mého názoru) jen proto, že se věda a technologie ještě nedostaly na dostatečnou (potřebnou) úroveň, popř. to (zatím) přesahuje možnosti lidského chápání.

No a taky jsem velký perfekcionalista... :? :D


Coatl píše:Co se týče toho automatickýho jednání: máš dobře předem zformulováno a nasugerováno, co chceš dělat, až se dostaneš do LS?


No jak se to vezme... V obecné rovině mam samozřejmě jasno, co chci v LD dělat, pro nápovědu klikni... :)

Ale je pravda, že pro následující LD přímo žádný cíl asi teď nemám. I když to je otázka. Mým primárním cílem vždy bylo "spawnout" si ve snu MLP poníka. Ale jak mi tady nedávno někdo radil - mám se na to pro začátek vykašlat a zkusit něco jednoduššího, když nemám ještě tolik zkušeností s LD. Tedy neměnit objekty a prostředí kolem sebe. Jen ten LD svět prostě prozkoumávat a získávat zkušenosti.

Nicméně úplně na začátku LD (skoro) vždy myslím na to, že musím provést stabilizací a prohloubení snu. A možná z toho plyne to osahávání hlavy a křesla, protože mam zafixováno, že pro stabilizaci a prohloubení je dobré vše kolem sebe osahat.

Ale nevím proč mě nenapadla taková zásadní věc jako třeba zkusit rozsvítit nebo prostě něco udělat se světlem.

Otázka je co by bylo dál, kdybych se neprobudil... Nevím proč se pokaždé tak rychle probudím. Žádné emoce neprožívám, beru to tak jak to je, prostě v klidu.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod mhi » pon 26. bře 2018 22:39:46

Ber to tak, ze pri spanku Ti nefunguje mozek jak ma a kdyby fungoval, LD by nebyl zajimavy (musis tam mit emoce, aby to za neco stalo). Na to aby LD fungoval se musis mit schopnost ponorit do deje a nepremyslet o tom. Minimalne Ti ve snu vypadava Te (extraverted thinking, jsi ISTJ osobnost, ze?). Takze je potreba presunout to co mas delat mimo Te, u Tebe do Si, coz jsou ty predpokladam ty pomucky vedouci k LD.

Ted' te mozna laka delat veci typu osahavat polstar, ale vsimni si, ze u kazdeho LD mas nejakou (predpokladam pozitivni) emoci. Ocekaval bych prekvapeni, nasledovano radosti, nejaka pozitivni ocekavani. To se po nejake dobe vypari. Nektere LD se stanou "nemastne neslane". U sebe zjistuji, ze casto se natolik dostanu "mimo dej snu", ze mne ani nebavi vyvolavat znovu nejaky sen, protoze tam chybi uplne ta emotivni stranka. Ale treba jen tak se do prazdna ptam ruznych snovych postav. Nedavno jsem kladl jednu otazku svym blizkym, odpovedel mi syn (autentickym hlasem, dokonce to formuloval svym detskym zpusobem).

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » úte 27. bře 2018 10:27:49

mhi píše:Minimalne Ti ve snu vypadava Te (extraverted thinking, jsi ISTJ osobnost, ze?). Takze je potreba presunout to co mas delat mimo Te, u Tebe do Si, coz jsou ty predpokladam ty pomucky vedouci k LD.

...ale vsimni si, ze u kazdeho LD mas nejakou (predpokladam pozitivni) emoci. Ocekaval bych prekvapeni, nasledovano radosti, nejaka pozitivni ocekavani. To se po nejake dobe vypari...


Já se v těch osobnostních typech nevyznám. Nevím co které písmenko znamená, nikdy jsem se o to nezajímal, prostě jsem jaký jsem. :)
Tato písmenka jsem poprvé viděl až tady na fóru a test jsem dělal jednou v životě - kvůli zdejší anketě.

Jasně, že mam radost z každého LD. S těmi emocemi to myslím tak, že "neskáču radostí" hned po vstupu do LD "hurá, hurá LD", snažím se být maximálně (emočně) v klidu. Ale bohužel se tak jako tak probudím, nedaří se mi LD prodloužit/udržet.
A po probuzení mám takový mix emocí - jednak radost, že se mi povedlo vstoupit do dalšího LD, ale zároveň smutek, že mi to bylo vlastně k ničemu (kromě další zkušenosti) a nic jsem v LD nedokázal, "žádný zajímavý zážitek"... protože hlavu i křeslo si můžu osahávat přes den... :D

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Daiv » čtv 29. bře 2018 13:18:46

Dost nad tím přemýšlím a kladu si otázku, pokud tyto Vaše zážitky jsou LD, co jsou pak zážitky, které občas zakouším já. Naprostá euforie a autenticita prostředí, nezměrný obdiv ke všemu, s čím se setkám, naprosto dokonalý zvuk a obraz, fascinace okolím, apod. Nemyslím to špatně ani sebestředně, jistě je pravda, co tu píšete, ale nějak mi to nezapadá do mého pojetí lucidních snů. Do toho pojetí, se kterým se osobně setkávám. Možná jde o rozdílný stupeň lucidity, se kterým každý individuálně pracuje? Nevím. PS: Jestli to Refly zase někam přesuneš, nezapomeň, že odkazuju na tohle vlákno. Vždy se tím přesouváním příspěvků ztrácí kontext věci.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 29. bře 2018 15:46:58

Ono se to dost špatně odhaduje, když si kvalitu LD nemůžeme vzájemně porovnat.
Nicméně, mě neber jako referenční příklad - subjektivně bych řekl, že mam hodně nízkou kvalitu LD a úroveň lucidity jako takové. Určitě mám ještě hodně na čem zapracovat... ;)


Zpět na „Lucidní sny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů