Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Reflyho lucidní sny

Vaše zajímavé lucidní sny.
Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » ned 12. lis 2017 13:59:21

mhi píše:Refly, nic si z toho probouzeni nedelej...


To se lehko řekne, když zatím každý můj pokus skončil buď bez vizuálního vjemu s rychlým probuzením nebo FLD (false lucid dream). :D A pak zase čekat týdny nebo měsíce na další příležitost/pokus... :lol:

To sahání na vlastní tělo bylo opravdu super. Sice nevím jestli bych se tak jako tak za chvilku neprobudil i bez otevření očí, ale každopádně to byl zatím asi můj největší úspěch s "opravdovým" LD. Třeba by se po chvilce nějaký ten vizuální vjem dostavil, kdo ví. :)

I když proti vašim zkušenostem to je samozřejmě nic... :cry: :D

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Coatl » úte 14. lis 2017 10:28:20

To s tím otevřením skutečných očí se mi taky už jednou stalo... Dost často se mi stane, že v LS vidím různou měrou rozmazaně. Pravdou je, že takový stavy u mě zároveň svědčí o nestabilitě snu. Jednou jsem si na tu poloviční slepotu "vzal brejle", a bylo to lepší. Nevim, jestli by brejle fungovaly proti úplný slepotě. Zkus příště spíš znova otevřít oči, třeba už se to podaří jen ve snu. Podle mě je to věc cviku. Jsi asi anti-paralytickej, to já taky. Paralýza nám nastává až na bezvědomý úrovni (jestli vůbec).

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » úte 14. lis 2017 11:13:40

Coatl píše:...Zkus příště spíš znova otevřít oči, třeba už se to podaří jen ve snu. Podle mě je to věc cviku...


Na to asi nebudu mít odvahu. :D Teď zase budu čekat několik měsíců na další šanci/pokus o LD (předchozí byl 13.7.), takže bych to nerad přístě zase zkazil otevřením očí. :D

Jinak včera jsem se v knize Cesty mimo tělo od Michaela Radugy dostal do 8. kapitoly. - škoda, že jsem to nečetl o pár dní dřív... :)
VYTVOŘENÍ VIZE

...Avšak v některých případech vize zcela chybí a je nutné ji co nejdříve vyvolat. Vize se může objevit, jakmile na ni cvičící jen pomyslí, ale pokud tomu tak není, je nutné použít speciální techniku.

Pro vytvoření vize potřebuje cvičící přiblížit své dlaně asi na deset centimetrů k obličeji a snažit se je v temnotě uvidět. Musí se snažit na ně hledět aktivně a pozorně si všímat případných detailů, čímž se tyto stabnou zřetelnější, jako při vyvolávání snímku z Polaroidu. Po několika vteřinách se vize projasní a spolu s dlaněmi se objeví i okolí.

Za žádných okolností by nemělo dojít k otevření skutečných fyzických očních víček...

...Ve fázi je možné mnohonásobné zavření očí, dokonce bez jejich opětovného otevření, protože ve fázi není otevření oči pro vytvoření vize nezbytné...


Jinak jsem se při minulém pokusu řídil tímto:
PROHLOUBENÍ POMOCÍ ZESÍLENÍ SMYSLOVÉHO
VNÍMÁNÍ

Hmatání je první technikou prohloubení, která by měla být po vstupu do fáze použita.

Na začátku fáze mohou chybět vizuální vjemy, ale pocit pobytu v určitém prostoru je přítomen skoro vždy. V případě naprosté absence vizuálních vjemů jsou hmat a vnímání pohybu jedinými možnými zdroji vjemů...

Hmatání se provádí jednoduchým letmým osaháváním čehokoli, co je v dosahu. Mělo by být prováděno rychle, ale za pozorného vnímání struktury povrchů a tvarů. Ruce by na jednom místě neměly zůstávat více než jen vteřinu, měly by se konstantně pohybovat a objevovat nové předměty...

Další variantou ohmatávání je tření dlaní o sebe, jakobyste si je chtěli zahřát během studeného dne. Foukání na ruce rovněž přináší vjemy, které pomáhají prohloubení fáze. Protože hmatové vjemy nejsou omezené pouze jen na dlaně, můžete si jimi přejíždět celé tělo a tak celkově vybudit pocity dotyků po celém těle...

...Pokud při vstupu do fáze nejsou přítomné zrakové vjemy, během ohmatávání se rychle objevují.


Takže pokud to dobře chápu, tak si mám nejprve zkusit osahat věci kolem sebe nebo vlastní tělo a pokud to nebude stačit, tak zkoušet koukat na ruce 10 cm před obličejem...

Já bych spíše potřeboval zapracovat na četnosti pokusů o vstup do LD. Určitě na to časem přijdu (jak získat v LD vizuální vjem), ale při šanci/pokusu jednou za 4 měsíce se to zkouší dost těžko... :lol:

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 16. lis 2017 19:29:44

Tak další nepovedený LD z dnešního rána. I když oproti minulému pokusu je tam vidět zlepšení! :D

To časté koukání na kreslený obrázek a především to dělání RC u něj asi má něco do sebe... :lol:

~~~~~ čt, 16 11 2017 ~~~~~

-- Ranni LD s falesnym budikem a vibracemi --
( #T:Obecny, #M:Doma, #C:Noc, #LD:Reality check, #Lucid )
Sel jsem spat ve 22:30, pomoci budiku jsem delal ve 4:30 pomocnou techniku WBTB (do 4:50). Pote jsem se v 6:00 sam vzbudil, do prace vstavam v 6:45, takze jsem se snazil jeste co nejrychleji usnout, bez zkouseni nejakych LD technik. Jeste v 6:15 jsem byl vzhuru, ale pak uz jsem behem chvilky usnul.

Najednou zazvonil budik, ci spise jen nekolikrat kratce zapipal, i kdyz normalne ma hrat melodii. Lezel jsem v posteli, nic jsem nevidel (byla jeste tma) a premyslel jsem proc budik misto hrani melodie jen parkrat pipnul. Nicmene protoze jsem zvykly delat RC po kazdem probuzeni, tak jsem si zkusil zacpat nos - slo dychat, byl to sen.

Bohuzel jsem opet nemel zadny vizualni vjem (dale oznacovany jako VV). Mozna to bylo tim, ze sen zacinal v pokoji, kde jsem v tuto dobu predpokladal jeste tmu?

Diky tomu, jak predtim zapipal budik, jsem mel pocit, ze mam na vsechno hrozne malo casu a ze uz bych mel vstavat do prace, ale chtel jsem si jeste alespon par minul uzit LD. Byl jsem naprosto klidny, zadne "Hura, hura - sen!".

Takze jsem si drzel nos, v klidu jsem dychal a stale zadny VV. Stejne jako pri minulem pokusu jsem si zkusil sjet rukou na hrudnik, opet jsem citil naprosto realne hmatove vjemy, ale VV nebyl zadny. Zkusil jsem si tedy dat ruku cca 10 cm pred oblicej a snazil jsem se ji v te tme videt. V tu chvili se dostavily silne vibrace po celem tele, postupujici ve vlnach od hlavy az k pate.

A pak jsem to zase zkazil - omylem jsem reflexne otevrel oci. Rikal jsem si "No ne ne, zase ta sama chyba jako minule." a rychle jsem je zase zavrel. Bohuzel mi nedoslo, ze behem te chvilky "otevrenych oci" jsem videl svuj pokoj v normalnich dennich barvach, jako kdyby venku svitilo slunce. Coz byla ocividna blbost, kdyz bylo neco malo po 6:15 rano a venku byla jeste tma. Bohuzel v tu chvili jsem mel na mysli jen jednu vec - co nejrychleji zavrit oci, abych se neprobudil.

Po zavreni oci jsem opet nemel zadny VV, zkusil jsem udelat dalsi RC s nosem a stale slo dychat. To me uklidnilo - stale je to sen, kratke otevreni oci me nastesti neprobudilo. Zacal jsem tedy znova - opet jsem si dal ruku kousek pred oblicej a snazil jsem se ji spatrit. To se mi ale stale nedarilo a znovu se dostavily silne vibrace po celem tele.

Bohuzel mi do snu cim dal vice pronikalo vnejsi ruseni z realneho sveta a navic jsem mel na mysli stale ten (chybny) pocit, ze mi jiz zvonil budik a ze uz bych mel vstavat do prace. To vedlo k memu probuzeni, coz jsem si nasledne overil pomoci dalsiho RC s nosem - bylo to skutecne probuzeni.

Podival jsem se na budik a bylo teprve 6:30. Ted mi konecne dosly vsechny souvislosti - jednak prvni budik byl jen ve snu a nebylo tedy potreba spechat do prace a jednak kdyz jsem predtim po otevreni oci videl pokoj za denniho svetla, tak to bylo take v poradku (protoze venku byla jeste tma).

Casy:
Spanek: 22:30 - 6:30
Probuzeni: 4:30 - 4:50, 6:00 - 6:15
Sen: 6:15 - 6:30

RC:
Opakovane RC pomoci zacpani nosu a pokazde jsem mohl dychat.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Coatl » čtv 16. lis 2017 21:50:11

Tak to by mě taky nenapadlo, že když "omylem" otevřu oči, není to omyl, ale je omyl myslet si, že je to omyl.
Taky by mě nenapadlo, že zírání do statickýho obrázku je k něčemu dobrý :)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 16. lis 2017 22:58:47

Coatl píše:Taky by mě nenapadlo, že zírání do statickýho obrázku je k něčemu dobrý :)


Já si myslím, že to není ani tolik o tom statickém obrázku jako takovém, ale spíše o tom, že si na to každých cca 30 minut sám (tj. bez upomínky) vzpomenu, podívám se na něj, připomenu si, že chci aby se mi o jeho obsahu zdálo a udělám několik RC.

Podle mě by to mohlo být cokoliv jiného, protože samotný obsah obrázku se mi ve snech objevuje pouze nepatrně/okrajově. Ale na druhou stranu - jen samotné dělání RC náhodně přes den u mě taky žádný efekt na sny nemělo.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod mhi » pát 17. lis 2017 11:05:19

Refly, dneska rano (uz jsem se hybal, mel otevrene oci, mluvila na mne zena, skakala po mne kocka, tusim i syn si prisel zaskotacit) jsem byl v takovem ctvrtinovem spanku a presto se mi zacaly vizualizovat veci. Sam od sebe mi naskakoval sen. Asi 3x nebo 4x za sebou se o to pokusil. Strasne dulezite je se zamerit na to co se deje a ne "to je sen". Domnivam se, ze zamerenim se na prichazejici dej (i nevizualni) se tvori prave ty snove halucinace. Mozek podle me neumi reagovat na povel "tvor mi sen", ale na povel "je ... tam je pekny ruzovy slon, jake ma asi ocicka?".

Mimochodem, v ramci techto rannich halucinaci jsem se zamyslel nad tim, ze resim nejaky technicky problem; zvizualizoval se mi elektrotechnicky vykres, ze ktereho jsem vycetl cisla kontaktu 30 a 38. Ty bych v realnem zivote mel overit na konektoru (jde o krouceny kabel, takze kontakty by mely byt blizko sebe). V polospanku se mi zvizualizoval konektor, kouknul jsem do nej, klasika, tma, ale ani jsem nemusel hledat baterku a byl dokonale prosvetleny, ze jsem videl nadherne pozlacene kontakty, jeden vedle druheho. Melo to jediny nedostatek, na plastu pod nimi nebyly u krajnich cisla pinu. Bylo to krasne stabilni a v beznem zivote bych to urcite vyuzil k tomu, ze bych nemusel dohledavat zapojeni slozite v konkretnim konektoru, ale vse bych si zvizualizoval (jedna se o tento konektor mimochodem https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1Zw_FQFXX ... r-font.jpg )

S tim souvisi mozna to, ze umim v bdelem vedomi zaostrit soustredeni na jednu vec. Treba kdyz mam flow https://cs.wikipedia.org/wiki/Flow a nekdo mi ho prijde rusit, tak jsem dokonce dotycnemu schopen bez toho aby me to rusilo souvisle odpovidat. Jsou to logicke odpovedi smerujici jen k tomu aby dotycny uz neobtezoval a vubec o tom nasledne nevim, maximalne si vybavim, ze nekdo prisel a neco chtel. Nebudu zastirat, ze jsem si tuto schopnost vybudoval tim, ze za mnou chodila moje zena a "pockej chvili" ji neuspkojovalo :-).

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » pát 17. lis 2017 18:04:41

No nevím moc co ti na to říct, asi mi unikla souvislost. :D Prostě jsme každý jiný... ;)

Nicméně dneska ráno si pamatuji celkem 5 snů a jeden z nich... awww! :) Konečně!

~~~~~ pá, 17 11 2017 ~~~~~

-- LD v Teplicich s Rainbow Dash --
( #T:MLP, #T:Obecny, #M:Doma, #C:Noc, #LD:Reality check, #Lucid )
Byl jsem autem v Teplicich kousek od Alejni ulice. Zaparkoval jsem u chodniku a sel jsem si neco zaridit do mesta.

Kdyz jsem se vratil do auta, tak jsem nastartoval, popojel jsem par metru a akorat uprostred krizovatky mi auto chciplo. Zkusil jsem znova nastartovat, motor naskocil, bezel asi tri vteriny a zase chcipnul. Zkusil jsem jeste nekolikrat nastartovat, ale motor uz nenaskocil.

Vsiml jsem si, ze ukazatel paliva je uplne na nule. To mi bylo ale divne, protoze jednak jsem vedel, ze jsem nedavno tankoval a jednak jsem si vubec nepamatoval, ze by svitila oranzova kontrolka upozornujici na nedostatek paliva.

Rikal jsem si, ze je to urcite jen chyba ukazatele a zkousel jsem jeste nekolikrat nastartovat. Opakovanymi pokusy o nastartovani jsem ovsem uplne vybil baterku, takze mi nefungovaly ani vystrazne blinkry, coz nebylo uprostred krizovatky uplne idealni.

Premyslel jsem co dal. Napadlo me, ze muzu zavolat dedovi, ktery v Teplicich bydli. Mohl by me prijet odtahnout. Sahal jsem po mobilnim telefonu a chystal jsem se mu zavolat. Kdyz v tom me napadla jeste jedna mozna pricina teto poruchy. Co kdyz je to zase sen?

Tak jsem udelal muj oblibeny RC pomoci zacpani nosu a mohl jsem dychat. Po tomto zjisteni mi tentokrat nezmizel obraz, naopak se trochu vyjasnil a rozsiril se uhel pohledu (FoV - Field of View).

Prvni moje myslenky byly na stabilizovani a prohloubeni LD. Vedel jsem presne co mam delat - zacal jsem vsechno kolem sebe pozorovat a ohmatavat. Nejprve jsem ohmatal volant, pak kliku na dverich a nasledne jsem vystoupil z auta. Sedl jsem si do drepu a osahal jsem zem - chodnik, asfalt, obrubnik... Uzasne vjemy, naprosto shodne s realitou!

Pote jsem se rozhledl kolem sebe. Videl jsem toho dost, FoV byl podle meho nazoru dostatecny, ale periferni videni mi chybelo. Coz mi ani nevadilo, protoze jsem byl na znamem miste, vedel jsem presne kde jsem a co je kolem me za budovy.

Koukal jsem kolem sebe, byla to uzasna HD kvalita, vse plne barevne, nerozeznatelne od reality. Kouknul jsem se i na nebe, byla jasne modra letni obloha s par malymi oblacky a zaricim sluncem. Kolem me chodili po chodniku cizi lide a po silnici jezdila auta.

Mel jsem jasny zrakovy a hmatovy vjem, zvukovy mi v tuto chvili uplne chybel. Neslysel jsem kroky chodicich lidi ani zvuky aut. Je ale pravda, ze na sluch jsem se prilis nesoustredil.

Pote jsem se podival na ruce, tvar i barva souhlasila, jen nebyly uplne ostre, takove nepatrne rozmazane. Sranda byla, ze opravdu nesly spocitat prsty, porad se nejak menily, preskakovaly z mista na misto a tak... To me docela pobavilo. :D

Zkusil jsem utikat a rikal jsem si, ze zkusim kousek popoletnout. Zkusil jsem vyskocit a snazil jsem se udrzet ve vzduchu a kousek letet. To se mi ale nedarilo, pokazde me nejaka sila stahla zpet k zemi, jako kdybych mel na zadech nejaky tezky batoh.

Bezel jsem tedy dal po chodniku a napadlo me, ze bych si mohl zkusit promluvit s nejakym kolemjdoucim. Chvilku jsem o tom premyslel a prestal jsem davat pozor na LD. Okoli zacalo behem chvilky blednout, sednout a zacala se vsude objevovat takova seda mlha. Kdyz jsem si toho vsiml, okamzite jsem skocil na chodik na bricho a zacal jsem ohmatavat asfalt na chodniku. Behem nekolika vterin se sen opet stabilizoval a vratil se do puvodni kvality.

Rikal jsem si fajn, radeji nebudu o nicem moc premyslet. A rozhovor s kolemjdoucim jsem nakonec vynechal - rekl jsem si "O cem bych si s cizimi lidmi asi tak ted povidal?".

A pak to prislo! To na co cekam nekolik let. Rekl jsem si - tak kdepak asi mame tu Rainbow Dash? Dosel jsem k rohu bileho baraku a rekl jsem si "Tak a za rohem bude Dashie!".

No samozrejme, protoze jsem v oblasti praxe s LD nezkuseny, tak jsem prani ohledne Dashie dostatecne nespecifikoval a podvedomi si to vylozilo po svem...

Tedy ano, za rohem skutecne byla Dashie, byla tak jak ma byt - modra s duhovou hrivou, tmave cervene oci... Melo to jen jeden hacek: Sedela v aute, ktere jelo okolo me po silnici. Takze se na me podivala, zamavala mi a byla pryc...

Tak jsem na ni volal "Vrat se, vrat se!" a maval jsem rukama nad hlavou. Auto asi 100 m ode me zastavilo, Dashie vyletla skrz otevrene okenko ven a letela smerem ke me...

Snazil jsem se byt naprosto klidny, zadne "hura, hura, konecne", nicmene me to stejne natolik naplnovalo vnitrni radosti, ze jsem se bohuzel probudil drive nez ke me doletela.

Coz jsem si samozrejme hned overil dalsim RC...

Casy:
Spanek: 23:00 - 10:15
Probuzeni: 4:30 - 5:00, 8:00 - 8:10
Sen: 8:10 - 8:30


Obrázek

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod mhi » pát 17. lis 2017 18:30:24

Gratuluji :-). Bude nejaka oslava ? :)

Predpokladam, ze vsech 12 LD byly DILD nebo neco podobneho, ze? To tech DILDu asi mas vic nez ja :-) Ale zlepsuju se...

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflyho lucidní sny

  • >

Příspěvekod Refly » pát 17. lis 2017 19:18:26

Díky. :) Ne, oslava nebude - není s kým slavit... :D

Ano, všechno to byly DILDy a koukám, že jich bylo 13 podle snového deníku, takže opravuji (12x pomocí zacpání nosu a 1x pomocí nefunkčního vypínače na světlo).

Když už jsme u toho počtu, nechtěl by sis vyplnit v profilu tvůj (alespoň přibližný) počet LD? :)


Zpět na „Lucidní sny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů